6 sposobów – Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit nie jest ulubionym tematem do rozmowy. Wiele kobiet wariuje na samo wspomnienie o nim. Nic dziwnego – zdecydowana większość kobiet go ma, a żadna z nich nie chce go mieć. Z drugiej strony nie ma potrzeby zamęczania się tylko przez to, że posiadamy troszkę pomarańczowej skórki. Każdej z nas potrzebna jest lekcja jak pokochać siebie oraz swoje ciało. Tylko w taki sposób będziemy mogły być w pełni szczęśliwe same ze sobą 🙂

Dla osób, które mimo wszystko chcą pozbyć się cellulitu mam dobrą wiadomość. Istnieją sposoby na skuteczne zredukowanie, a nawet całkowite pozbycie się cellulitu. Możemy pomóc naszemu ciału, aby stało się szczuplejsze i jędrne. Poniżej znajdziecie informację o tym, czym faktycznie jest cellulit oraz kilka rad na to, jak go zredukować lub całkowicie się pozbyć cellulitu z twojego ciała. Noszenie bikini już nie będzie sprawiało Ci problemów, przygotuj się na cudowne lato!

Co to jest cellulit?

Cellulit jest to określenie tkanki tłuszczowej odkładającej się tuż pod skórą, najczęściej w dolnej części brzucha, oraz w dolnych częściach ciała takich jak uda, biodra, pośladki, kolana. Istnieje wiele powodów powstania cellulitu a w tym między innymi: przyczyny hormonalne, nieodpowiednia dieta, zły styl życia, wiek oraz predyspozycje genetyczne. Pierwszy cellulit pojawia się po okresie dojrzewania. Choć każdy z tych czynników może odegrać ważną rolę w formowaniu cellulitu, jest jeden wspólny mianownik dla wszystkich tych czynników – nagromadzenie toksyczności w organizmie.

Zdecydowana większość ludzi konsumuje przez długi czas w swoim życiu żywność pakowaną, cukier rafinowany, przetworzone skrobie, chemikalia, pestycydy, konserwanty i wiele innego rodzaju niezdrowej żywności.

Poza tym zwróćmy uwagę na ilość chemikaliów w środowisku, zanieczyszczenia wewnątrz domu i na zewnątrz. Nawet jeśli nie palisz papierosów i nie zażywasz narkotyków, to w twoim organizmie znajduje się wiele toksyn.

Biorąc pod uwagę te dwa czynniki, w twoim organizmie znajduje się wiele toksyn, a niestety nie jesteśmy w stanie uniknąć całkiem niezdrowej żywności i zanieczyszczeń panujących w środowisku. Niestety zbyt mała liczba osób zwraca uwagę na to, aby pozbyć się toksyn i oczyścić swój organizm.

Dlaczego toksyny mają cokolwiek wspólnego z tym, czy masz cellulit?

Twój organizm magazynuje toksyny w tłuszczu w celu zminimalizowania ilości toksyczności, na jaką twoje organy życiowe są narażone. To dlatego chuda osoba z niezdrowym stylem życie może być bardziej narażona na dolegliwości i choroby niż osoba, która jest z lekką nadwagą i również prowadzi niezdrowy tryb życia. Te osoby mają dodatkowy kawałek tłuszczu, w którym organizm przechowuje toksyny, w taki sposób, że cenne organy i funkcje ciała są mniej zagrożone działaniem tych toksyn.

We wgłębieniach cellulitu również są przechowywane toksyny.

Jeśli już teraz czujesz się zawstydzona z powodu swojego cellulitu to pomyśl jak poczujesz się w ciągu następnych pięciu lat, gdy będzie jeszcze gorzej? A za dziesięć lat? Za dwadzieścia? Przez ten czas będzie się zbierać jeszcze więcej toksyczności w organizmie i objawi się to brzydkim cellulitem. To nie jest zbyt piękny obrazek, prawda?

Kluczem do redukcji cellulitu jest usunięcie nagromadzonych toksyn z organizmu i zapobieganie dalszemu gromadzeniu się toksyn.

Wskazówki – Jak pozbyć się cellulitu?

Poniżej podzielę się sześcioma wskazówkami, które pomogą Ci to zrobić. Te wskazówki to nie tylko sposób na zmniejszenie i zapobieganie cellulitowi, ale także sposób na długie, zdrowe życie, aby wyglądać i czuć się najpiękniej jak tylko to możliwe.

[the_ad id=”259″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress