3 zdrowe i pyszne herbaty, które warto dodać do swojej diety

Te herbaty są dobre zarówno dla umysłu jak i ciała.

Nawet najwięksi miłośnicy kawy na świecie nie mogą odmówić korzyści zdrowotnych jakie płyną z picia herbaty. Przez lata i poprzez liczne badania naukowe stwierdzono, że herbata może potencjalnie pomóc w walce z rakiem, cukrzycą typu 2 i zapaleniem stawów. A dodatkowo świetnie smakuje.

Jeśli potrzebujesz dziennej dawki kofeiny, aby wzmocnić swoje ciało i umysł, zastanów się nad jednym z poniższych zdrowych sposobów. Te herbaty mogą pomóc ci lepiej spać, zmniejszyć lęk i stres, jednocześnie obniżając poziom cukru we krwi.

Matcha

Ta sproszkowana zielona herbata może zmniejszać zdenerwowanie. Najnowsze badania pokazują, że matcha pomaga aktywować dwa dobre receptory w organizmie: receptor D1 dopaminy i receptor 5-HT1A serotoniny.

Aby cieszyć się pysznym smakiem matchy, wsyp łyżkę matchy do filiżanki następnie zalej gorącą wodą, a następnie dodaj sok z cytryny. Matcha może być również używana do pieczenia.

GABA Oolong – herbata turkusowa

Herbata o wysokiej zawartości kwasu y-aminomasłowego.
Kwas y-aminomasłowy (GABA), który znajduje się w niektórych herbatach, jest substancją chemiczną, która odgrywa rolę w układzie nerwowym. Picie herbaty Oolong zawierającej GABA może zmniejszyć stres, herbata ta obniża ciśnienie krwi oraz wspomaga przyrost masy mięśniowej.

Chamomile – herbata rumiankowa

Herbata rumiankowa jest znana z tego, że pomaga nam lepiej spać, ale najnowsze badania pokazują, że może ona również przynieść korzyści osobom z cukrzycą. Picie filiżanki po każdym posiłku może pomóc zrównoważyć poziom glukozy we krwi.
Ponadto napar z rumianku to lek na infekcje sezonowe, balsam na żołądek, lek na migrenę, lek przeciwalergiczny oraz przynosi ulgę przy bólach menstruacyjnych.

Jak widać występuje szereg pozytywnych skutków picia herbat ziołowych – dlaczego nie zacząć od dzisiaj?

Inspired by Womansday.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress