Wiosenne oczyszczenie – czyli jak zadbać o siebie na wiosnę?

Jak co roku, gdy za oknem pojawiają się pierwsze, bardziej intensywne promienie słońca i zaczynamy powoli zdejmować zimowe odzienie, nadchodzi czas, kiedy to chcemy „odświeżyć” swój organizm, zarówno od zewnątrz, jak i od środka. Od czego powinniśmy zacząć? Jak przygotować się na nadejście cieplejszych dni? Sprawdźmy.

„Zielona” dieta

Nadejście wiosny może skutecznie zmobilizować nas do urozmaicenia swojej diety o warzywa i owoce. Pierwsze nowalijki, które się pojawiają na półkach sklepowych i na bazarach, zachęcają do spożycia zarówno swoim soczystym kolorem, jak i zapachem i smakiem. Warto wprowadzić je do swojej diety, co pozwoli nie tylko zrzucić dodatkowe, zimowe kilogramy, ale również poprawić stan skóry, włosów i ogólnego samopoczucia.

Jednak radykalne diety sokowe, czy też głodówki lepiej sobie odpuśćmy, gdyż mogą przynieść odwrotny od zamierzonego efekt, a gorące dni powitamy z niepożądanym efektem jo-jo. Jeśli chcesz oczyścić swój organizm, lepiej wprowadź do swojego jadłospisu na stałe zdrowe surówki i smaczne, kolorowe koktajle. Z mrożonych owoców z zeszłego roku możesz nawet zrobić lody! Dla uzyskania efektu „WOW” możesz pokusić się o wprowadzenie jednodniowych postów na surówkach i koktajlach warzywnych. Jednak pamiętaj, aby nie pojawiały się one częściej niż raz w tygodniu i to tylko w dni, które przeznaczone są dla Twojego relaksu i wyciszenia (nigdy dni pracujące, kiedy potrzebujesz energii!).

Na słoneczko, na ławeczkę – czyli jak wprowadzić trochę ruchu?

Wiosna może Cię skutecznie zmobilizować do większej dawki codziennej aktywności. Kto chce w końcu siedzieć w domu, gdy na zewnątrz jest takie piękne słońce? Nie musisz od razu pakować torbę na siłownię, wystarczy, że chwycisz dobrą książkę i przejdziesz się do parku – dzięki czemu „upieczesz dwie pieczenie, na jednym ogniu”. Jeśli mieszkasz w pobliżu terenów zielonych, przekonaj do spaceru swojego przyjaciela, chłopaka, czy też fajną koleżankę. A kiedy tylko słońce zawita w tygodniu, kiedy musisz jechać do pracy, zamiast samochodu wybierz rower.

Wprowadzenie większej dawki ruchu nie tylko „wyjdzie” Ci na zdrowie, ale również zagwarantuje Ci lepsze samopoczucie.

SPA w domu – czyli poświećmy sobie trochę czasu

SPA w domu to zarówno przyjemny, jak i tani sposób na odświeżenie swojego ciała. Postaw na gorącą kąpiel z dodatkiem ulubionych ziół, czy też olejków. Ale pamiętaj, aby przed nią zrobić dobry peeling – co pozwoli na lepsze wchłonięcie cennych substancji znajdujących się w roślinach. Dodatkowo możesz wykonać oczyszczającą maseczkę z płatków owsianych lub też pokusić się o kurację olejową bądź drożdżową na polepszenie stanu włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress