Typy figury

Kobiece ciało jest piękne w każdym kształcie. Należy zaakceptować i polubić swoją sylwetkę, tylko w taki sposób będziemy czuły się ze sobą dobrze. Duże znaczenie w naszym wyglądzie mają przede wszystkim geny – ich nie zmienimy, ale możemy ćwiczyć i w odpowiedni sposób kształtować swoją sylwetkę. Ważna jest też wiedza z zakresu mody, dzięki rozpoznaniu typu figury możemy dobrać takie ubrania, które pomogą nam ukryć to, czego nie lubimy a pokazać to, co lubimy. Zamiast rozmiarem ubrań kierujmy się typem sylwetki.

typy urody: gruszka, jabłko, klepsydra, kolumna

Oto najczęściej występujące typy figury:

Figura A czyli GRUSZKA

Figura gruszki charakteryzuje się tym, że górne części partii ciała są drobne, natomiast dolne masywniejsze. Kobieta gruszka ma mały biust, szczupłe ramiona (węższe niż biodra) oraz wąską talię. Szerokie biodra, masywne uda oraz łydki, najczęściej są to też niezbyt długie nogi. Drobna góra gruszki podkreśla szerokie biodra i okrągłości, które wydają się przez to jeszcze większe. Gruszce najciężej jest schudnąć z dolnych części ciała dlatego zaleca się intensywny aerobik, aby spalić tłuszcz w okolicy bioder.

Zobacz jak powinna się ubierać kobieta „Gruszka”!

Figura O czyli JABŁKO

Kobiety o figurze jabłka cechuje przede wszystkim duży brzuch, ponieważ tkanka tłuszczowa odkłada się głównie w tym miejscu – co jest największym problemem. Ramiona kobiety jabłko są w podobnej szerokości co biodra, biust średniej wielkości, brak wcięcia w talii. Atutem tego typu sylwetki jest dość płaska pupa i szczupłe nogi.

Zobacz jak powinna się ubierać kobieta „Jabłko”?

Figura X czyli KLEPSYDRA

Ten typ figury jest najbardziej pożądanym. Kobiety o typie sylwetki klepsydra charakteryzują się dużym, pełnym biustem oraz wciętą talią. Biodra sylwetki X są szerokie, ale proporcjonalne do górnych części ciała – ramion i biustu. Klepsydra to również masywne uda, ale szczupłe łydki, nogi najczęściej niezbyt długie. Tkanka tłuszczowa rozkłada się w tym typie równomiernie.

Zobacz jak powinna się ubierać kobieta „Klepsydra”?

Figura H czyli PAPRYKA (KOLUMNA)

Jest to figura, która ukazuje się poprzez szerokie ramiona, duży, pełny biust oraz brak wcięcia w talii. Kobieta o tym typie sylwetki posiada masywne uda i łydki, płaską pupę oraz szerokie biodra. Największym problemem w figurze H jest brak kobiecych kształtów – możemy je zarysować poprzez wybranie odpowiednich ubrań i zastosowanie pewnych tricków modowych.

Zobacz jak powinna się ubierać kobieta „Kolumna”?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress