Typy figury – znajdź swój typ sylwetki!

Kobiece ciało jest piękne w każdym kształcie. Należy zaakceptować i polubić swój wygląd oraz typ sylwetki, tylko w taki sposób będziemy czuły się ze sobą dobrze. Duże znaczenie w naszym wyglądzie mają przede wszystkim geny – ich nie zmienimy, ale możemy ćwiczyć i w odpowiedni sposób kształtować swoją sylwetkę. Ważna jest też wiedza z zakresu mody, dzięki rozpoznaniu typu figury możemy dobrać takie ubrania, które pomogą nam ukryć to, czego nie lubimy a pokazać to, co lubimy. Zamiast rozmiarem ubrań kierujmy się swoim typem sylwetki.

typy urody: gruszka, jabłko, klepsydra, kolumna

Oto najczęściej występujące typy figury:

Figura A czyli GRUSZKA

Figura gruszki charakteryzuje się tym, że górne części partii ciała są drobne, natomiast dolne masywniejsze. Kobieta gruszka ma mały biust, szczupłe ramiona (węższe niż biodra) oraz wąską talię. Szerokie biodra, masywne uda oraz łydki, najczęściej są to też niezbyt długie nogi. W typie sylwetki „gruszka” drobna góra podkreśla szerokie biodra i okrągłości, które wydają się przez to jeszcze większe. Gruszce najciężej jest schudnąć z dolnych części ciała dlatego zaleca się intensywny aerobik, aby spalić tłuszcz w okolicy bioder.

Zobacz jak powinna się ubierać kobieta „Gruszka”!

Figura O czyli JABŁKO

Kobiety o rodzaju figury jabłka cechuje przede wszystkim duży brzuch, ponieważ tkanka tłuszczowa odkłada się głównie w tym miejscu – co jest największym problemem. Ramiona kobiety o typie figury jabłko są w podobnej szerokości co biodra, biust średniej wielkości, sylwetka ta cechuje się również brakiem wcięcia w talii. Atutem tego typu sylwetki jest dość płaska pupa i szczupłe nogi.

Zobacz jak powinna się ubierać kobieta „Jabłko”?

Figura X czyli KLEPSYDRA

Ten typ kobiecej figury jest najbardziej pożądanym. Kobiety o typie sylwetki klepsydra charakteryzują się dużym, pełnym biustem oraz wciętą talią. Biodra tego typu sylwetki są szerokie, ale proporcjonalne do górnych części ciała – ramion i biustu. Figura klepsydra to również masywne uda, ale szczupłe łydki, nogi najczęściej niezbyt długie. Tkanka tłuszczowa rozkłada się w tym typie sylwetki równomiernie.

Zobacz jak powinna się ubierać kobieta „Klepsydra”?

Figura H czyli PAPRYKA (KOLUMNA)

Jest to rodzaj figury kobiecej, która ukazuje się poprzez szerokie ramiona, duży, pełny biust oraz brak wcięcia w talii. Kobieta o tym typie sylwetki posiada masywne uda i łydki, płaską pupę oraz szerokie biodra. Największym problemem w typie figury H jest brak kobiecych kształtów – możemy jednak zarysować je poprzez wybranie odpowiednich ubrań i zastosowanie pewnych tricków modowych.

Zobacz jak powinna się ubierać kobieta „Kolumna”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress