Jak dbać o paznokcie?

Paznokcie to wizytówka naszych dłoni. Warto dbać o paznokcie, by zawsze wyglądały atrakcyjnie. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, ale przestrzeganie kilku prostych zasad może uczynić to o wiele prostszym.

Jak dbać o paznokcie – kilka ważnych rad:

Najważniejszą kwestią w dbałości o paznokcie jest dieta. Aby były twarde i trwałe, należy pożywać odpowiednie ilości witamin (w szczególności witaminy B), a także: wapń, białko, żelazo, cynk oraz krzem. Te substancje podnoszą twardość paznokcia oraz jego trwałość.

Aby paznokcie się nie łamały, warto piłować je na okrągły lub owalny, zwarty kształt. Dzięki temu nie ma wystających narożników, które mogłyby zahaczyć o coś i spowodować wyłamanie płytki. Wykorzystaj do tego odpowiednie pilniczki, które idealnie chronią brzeg wolny paznokcia.

Unikaj tipsów – chociaż według niektórych prezentują się one bardzo atrakcyjnie, są wyjątkowo niezdrowe dla paznokci. W znacznym stopniu je osłabiają. Płytka paznokcia potrzebuje dużo czasu, zanim dojdzie do siebie po noszeniu tipsów.

Jeśli pracujesz dużo przy komputerze, nie stukaj paznokciami po klawiaturze, ponieważ może to obniżyć ich wytrzymałość. Pisząc coś, zawsze stukaj w klawiaturę opuszkami palców. W razie potrzebny skróć paznokcie do takiej długości, aby nie przeszkadzały Ci podczas pisania, inaczej twoje paznokcie będą się rozdwajać.

Każda pani domu od czasu do czasu sprząta i myje naczynia. Aby zachować dobrą kondycję paznokci, warto zakładać rękawiczki ochronne podczas codziennych domowych czynności.

Koniecznie nakładaj krem na dłonie, stosuj go codziennie. Dzięki temu skórki, które rosną wokół paznokci, będą zdrowe i będą ochraniać paznokcie.

Aby nie zniszczyć naszych paznokci, ważne jest stosowanie odpowiednich preparatów do zmywania lakieru oraz odżywek. Najlepsze odżywki to te, które nie zasychają – należy wetrzeć je w paznokcie oraz skórki i zostawić na przynajmniej 15 minut.

Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie obgryzać paznokci!

Paznokcie są wizytówką zwłaszcza kobiecych dłoni. Aby zawsze prezentowały się atrakcyjnie, należy o nie regularnie dbać, przestrzegając powyższych zasad.

[the_ad id=”259″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress