Jak dbać o włosy?

Każda kobieta chce mieć zdrowe włosy. Aby tak się stało konieczna jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Włosy długie, krótkie, grube, cienkie, suche, z łupieżem czy przetłuszczające się – każdy rodzaj włosów potrzebuje innej, dopasowanej metody pielęgnacji. Więc najważniejszym i podstawowym krokiem do zdrowych i pięknych włosów jest właśnie określenie ich rodzaju.

Gdy już wiemy jakie są nasze włosy powinniśmy wybrać dla nich odpowiednią linię kosmetyków. Stosowanie szamponu i odżywki z tej samej marki jest najbardziej korzystne. Ze znalezieniem właściwego szamponu i odżywki do włosów nie powinno być problemu ponieważ na rynku mamy szeroki wybór pośród różnych marek. Pamiętajmy aby nakładać odżywkę na włosy po każdym ich myciu.

A teraz przejdźmy do kilku podstawowych zasad, jakimi powinniśmy kierować się podczas pielęgnacji włosów:

  • Podczas mycia włosów szampon nałóż na dłonie, zmieszaj z wodą a następnie rozprowadź na włosy a nie na skórę głowy. Masuj głowę delikatnie, opuszkami palców.
  • Myj włosy letnią wodą a podczas spłukiwania możesz użyć nawet całkowicie zimnej wody. Dzięki temu łuski włosów zostaną zamknięte.
  • Nie rozczesuj mokrych włosów, są one wtedy delikatne więc bardzo łatwo je uszkodzić. Do rozczesywania możesz użyć mgiełki w sprayu, która ułatwia rozczesywanie.
  • Zabezpieczaj włosy odpowiednimi kosmetykami przed KAŻDYM zabiegiem prostowania lub kręcenia.
  • Nawilżaj je. Dobrym sposobem jest nałożenie oliwy na włosy. Można użyć tutaj oliwki dla dzieci. Nakładamy ją po umyciu, najlepiej tylko na końcówki włosów, trzymamy pół godziny a następnie myjemy włosy. Dobrym pomysłem jest też jedwab do włosów.
  • Aby nasze włosy były zdrowe możemy zafundować im domowe maseczki oraz płukanki, które nawilżają, nabłyszczają i zmiękczają włosy.
  • Pamiętajmy, że od czasu do czasu warto wybrać się do fryzjera na pielęgnacyjny zabieg aby odżywić i wzmocnić nasze włosy.

Te podstawowe zasady dbania o włosy wystarczą aby były one zdrowe i piękne. Wiele kobiet nie stosuje się lub zapomina o nich, a są jak sama nazwa wskazuje są podstawą do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress