Czystek turecki i jego wpływ na zdrowie

Co to jest czystek turecki?

Jest to wiecznie zielony krzew dorastający do wysokości 60-100 cm, rosnący w basenie Morza Śródziemnego i Azji Zachodniej. Ma bardzo delikatne kwiatki, otwierające się rano i opadające przed zapadnięciem zmroku. Roślina wydziela przyjemny żywiczny zapach. Jest jednym z najbardziej cenionych ziół leczniczych. Na susz pozyskuje się gałązki i kwiaty z dziko rosnących krzewów. Ziele czystka jest jednym z najbogatszych źródeł polifenoli. Są to związki o działaniu antyoksydacyjnym i wspierającym układ immunologiczny człowieka.

Jaki ma wpływ na zdrowie?

Czystek jest zielem o naprawdę szerokim zastosowaniu, a przy tym bardzo skutecznym w walce z wieloma chorobami, znajduje także zastosowanie w medycynie naturalnej. Wszystko dzięki wspomnianym już polifenolom, które neutralizują wolne rodniki, uważane za przyczynę rozwijania się wielu chorób w organizmie człowieka, w tym nowotworowych. Polifenole hamują powstawanie i rozwój stanów zapalnych w organizmie, a także wzmacniają i dodają energii. Ochraniają naczynia krwionośne, zapobiegając tworzeniu się blaszek miażdżycowych, a także wspierają funkcjonowanie układu odpornościowego, walcząc z drobnoustrojami i grzybami.

Gdzie kupić czystek turecki?

Czystek turecki można bezpiecznie kupić w Internecie. Opakowanie zawiera 100 % czystego zioła bez domieszek innych ziół. Jest on bardzo dobrej jakości, pozbawiony całkowicie resztek łodyg, dzięki czemu ma lepszy smak i działanie. Herbatkę przygotowuje się w ten sposób, że 1 łyżeczkę ziół zalewa się wrzątkiem i parzy 5 minut. Jedną porcję można zaparzać nawet 3 razy. Aby działanie czystka było skuteczne, dobrze byłoby pić herbatkę codziennie. Oczywiście czystek nie jest lekarstwem, a jedynie suplementem diety, ale jako uzupełnienie diety na pewno wzmocni organizm i poprawi jego funkcjonowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress