Walka z trądzikiem – 7 skutecznych porad

Utrzymanie skóry z trądzikiem wymaga codziennego wysiłku, ale walka z trądzikiem nie musi kosztować nas fortuny. Chciałabym przedstawić wam siedem wskazówek jak powinniśmy walczyć z trądzikiem i wypryskami. Są to sposoby na trądzik które może zastosować każdy.

1. Środki czyszczące nie służą do leczenia trądziku, a do utrzymania czystej skóry

Każdy, kto ma trądzik, musi oczyszczać swoją skórę każdego dnia, ale ludzie, którzy nie mają trądziku, również muszą to robić. Celem oczyszczenia skóry nie jest pozbycie się wyprysków. Najlepiej oczyszczać skórę twarzy nie więcej niż dwa razy dziennie. Jeśli po oczyszczeniu skóra jest sucha, swędząca to znak, że zbyt często ją oczyszczasz. Podsumowując: oczyszczenie skóry to nie jest skuteczna walka z trądzikiem.

2. Unikaj niezdrowej żywności

Starą radą dla osób cierpiących na trądzik, jest unikanie tłustych pokarmów oraz czekolady. Jest to coś w rodzaju nakazu dzięki któremu walka z trądzikiem będzie znacznie łatwiejsza. Niektóre rodzaje oleju jadalnego zwiększają wytwarzanie hormonów zapalnych skóry. Najgorsze wśród nich to olej sojowy, olej kukurydziany, olej z nasion bawełny, które są wykorzystywane do chrupiących przekąsek.

Niektórzy ludzie są bardzo wrażliwi na czekoladę, a niektórzy wcale. Winowajcą jest substancja chemiczna o nazwie teobromina w czekoladzie, a nie tłuszcz. Czekolada mleczna jest mniej szkodliwa niż ciemna czekolada. Co ciekawe osobom, które są wrażliwe na czekoladę wystarczy jeden kawałek, aby pogorszył się stan ich skóry.

3. Różne części ciała mają różne przyczyny powstawania trądziku

Wągry i zaskórniki na linii włosów mogą być wywołane przez oleiste pozostałości po użyciu szamponu czy odżywce do włosów. Pamiętaj, aby płukać staranie włosy i skórę głowy. Małe czerwone krosty na nosie i policzkach, które pojawiają się, gdy zmienia się temperatura, mogą pojawić się względu na zatkane pory. Może to być trądzik różowaty. Jeśli masz trądzik różowaty, nie trzeba zmieniać środków do mycia skóry. Trzeba unikać zmian temperatury, a także perfumy i środków czyszczących, które zawierają substancje drażniące dla skóry. Może również pomóc użycie kosmetyków, które zawierają substancję znaną jako kwas azelainowy.

Nawet jeśli masz tłustą cerę, zaskórniki, które pojawiły się z boku twarzy i wzdłuż szczęki zwykle sygnalizują suchą skórę.
Do 80% przypadków trądziku brody zalicza się reakcję z czynnikiem spieniającym znajdującym się w pastach do zębów oraz w płynach do płukania ust. Jest to SLS, znany również jak laurylosiarczan sodu. Wystarczy zmiana marek past do zębów i płynów do płukania, na takie które nie zawierają SLS, aby zminimalizować trądzik znajdujący się na brodzie.

4. W razie wątpliwości – nawilżaj

Wiele osób uważa, że ponieważ zaskórniki i wągry są wzmacniane przez oleje skórne, dobrym pomysłem jest wysuszanie skóry. W rzeczywistości tak nie jest. Wysychanie skóry tworzy po prostu maleńkie płatki skóry wysuszonej, które utrzymują pory zatkane. W taki sposób nie zwalczymy trądziku.

Jeśli nie masz nagromadzonego martwego naskórka w porach, to tłusta skóra niekoniecznie tworzy wypryski. Możesz mieć problem z błyszczącą się skórą, ale to jest coś, co można łatwo zminimalizować (np. proszkiem).

Prawie każdy potrzebuje nawilżać swoją skórę. Pamiętajmy jednak, aby nigdy nie używać balsamów, które zawierają alkohol. Nawilżające kremy na bazie alkoholu w rzeczywistości wysuszają skórę, zmuszając ją do samonaprawy, przez co skóra produkuje więcej oleju. Dodatkowy olej w skórze nie powstaje od razu, lecz po około 3 dniach po użyciu produktów na bazie alkoholu. Więc związek przyczynowo-skutkowy może nie być oczywisty. Lepiej użyć kremów, które zawierają troszkę oleju, aby utrzymać skórę miękką i delikatną. Miękka skóra pozwala opróżnić pory.

5. Używaj specjalnego światła, aby zapobiec powrotu wyprysków

Światło słoneczne zawiera promienie UV, które mogą uszkodzić skórę. Lecz trądzik lampami. Używaj widocznego niebieskiego światła, aby zabić bakterie trądziku i widzialnego czerwonego światła, które pomaga w kurczeniu się gruczołów łojowych poprzez uwolnienie oleju w porach. Niebieska i czerwona lampa kosztuje około od 100 do 200 dolarów. Są to duże początkowe nakłady, ale kwota ta może zwrócić się w zaledwie kilku miesięcy, ponieważ tego typu światło pomaga rozjaśnić pryszcze. Należy uważać, aby używać lampy zgodnie z zaleceniami. W tym przypadku więcej nie znaczy lepiej. Twoim celem nie jest nagrzewanie czy wysuszenie swojej skóry a zabicie bakterii.

6. Prawidłowe leczenie „chemiczne” trądziku może być bardziej skuteczne niż źle stosowane naturalne leczenie

Nadtlenek benzoilu zabija bakterie trądziku. Gdy bakterie umierają, układ odpornościowy nie musi próbować się ich pozbyć poprzez generowanie stanu zapalnego, a pryszcze mają szansę wyzdrowieć. Nadtlenek benzoilu najlepiej stosować w leczeniu pojedynczych pryszczy z 10% mocą, ale jeśli masz 20 lub więcej wyprysków na twarzy można uzyskać lepsze rezultaty, traktując całą twarz z łagodniejszym, 2,5% do 5%, produktem.

Jeśli potrzebujesz czegoś, aby pozbyć się zaczerwienia skóry i zminimalizować pryszcze użyj produktu, który zawiera zarówno nadtlenek benzoilu i olejek z drzewa herbacianego. Olejek z drzewa herbacianego łagodzi stany zapalne, a także zabija bakterie trądziku. Natomiast nadtlenek benzoilu złuszcza skórę.

Kluczem do sukcesu z nadtlenkiem benzoilu jest upewnienie się, że nie wysusza skóry. Używaj nadtlenku benzoilu na noc, a w ciągu dnia odpowiednio nawilżaj swoją skórę. Krem nawilżający może sprawić różnicę w pozbyciu się pryszczy od 2/3 do pozbycia się wszystkich pryszczy. Jest to skuteczny sposób na trądzik.

7. Systematycznie pielęgnuj swoją skórę

Wiele osób zastanawia się „Co jest dobre na trądzik?”. Przy walce z trądzikiem ważne jest, aby próbować wielu środków oczyszczających i znaleźć ten jedyny. Wypróbuj też wiele kremów nawilżających, aby znaleźć ten idealny dla ciebie. Pamiętaj też o tym, aby twoja pielęgnacja skóry była systematyczna. Tylko tak możesz pozbyć się trądziku.

 derminax w ciazy

Podsumowując:

Walka z trądzikiem wymaga codziennego wysiłku, ale nie musi kosztować nas fortuny. Nie ma jednego szybkiego i skutecznego sposobu na trądzik.

Oczyszczaj skórę nie więcej niż dwa razy dziennie. Oczyszczanie skóry zatrzymuje nawrót wyprysków, ale nie pozbywa się ich.

Unikaj niezdrowej żywności, wyeliminuj ze swojej diety margaryny, oleje, chipsy, czekoladę.

Powstanie trądziku w różnych częściach twarzy ma różne przyczyny i potrzebuje różnych działań.

Krem nawilżający może być bardzo użyteczny w zapobieganiu i leczeniu pryszczy oraz zaskórników, nawet jeśli masz tłustą cerę (zwłaszcza na bokach twarzy).

Nie bój się nadtlenku benzoilu – jest skutecznym wojownikiem bakterii, a to powoduje mniejsze podrażnienie skory niż podczas stosowania niektórych naturalnych składników.

Systematyczne pielęgnacja skóry jest kluczem do sukcesu przy zwalczaniu trądziku domowymi sposobami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress